AKTUALNOŚCI

Wykaz aktualnych podręczników na rok szkolny 2019/2020

SP I-III Wykaz podręczników 2019-2020-skonwertowany.pdf
SP IV-VIII Wykaz podręczników rok szkolny 2019-20-skonwertowany.pdf
REGULAMIN Rekrutacji do kl I SP 2019-2020-skonwertowany.pdf

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Uwaga rodzice /prawni opiekunowie, uczniowie klas VIII szkoły podstawowej i klas III gimnazjum

_______________________________________________________________________________

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 29 z Oddziałami Sportowymi im. Alfreda Szklarskiego w Dąbrowie Górniczej  informuje, że nabór do szkół ponadpodstawowych i ponagimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020 prowadzony będzie w systemie elektronicznym.

Kandydaci do szkół dokonują rejestracji

od 13 maja 2019 r. do 25 czerwca 2019 r.

na stronie: https://slaskie.edu.com.pl wybierając odpowiednio jedną z opcji:

Jestem uczniem 8 klasy
(szkoła podstawowa)

Jestem uczniem 3 klasy
(gimnazjum)

 

Po wybraniu odpowiedniej opcji uczeń:

·         Zgłasza kandydaturę wypełniając formularz rekrutacyjny - od 13 maja 2019 r.

·         Tworzy listę preferencji szkół.

Każdy kandydat może wybrać z oferty edukacyjnej trzy szkoły, a w nich dowolną ilość oddziałów. Kolejność wyboru szkół ma znaczenie, ponieważ szkoła pierwszego wyboru jest szkołą, do której kandydat chce się najbardziej dostać.

·         W każdej szkole wybiera dowolną liczbę oddziałów.

Większa liczba wybranych oddziałów zwiększa szanse kandydata na przyjęcie do jednej z wybranych szkół.

·         Drukuje wniosek. Wniosek podpisuje kandydat i rodzic/opiekun prawny.

 

Następnie:

·         Kandydat dostarcza wniosek do szkoły pierwszego wyboru wraz z dokumentami do dnia 25 czerwca 2019 r.

Po zaakceptowaniu wniosku przez szkołę pierwszego wyboru nie ma możliwości zmiany wybranych szkół.

·         Kandydat uzupełnia wniosek o świadectwo ukończenia szkoły i zaświadczenie o wynikach egzaminu zewnętrznego
od dnia 21 do 25 czerwca 2019 r.

·         Komisja rekrutacyjna podaje do publicznej wiadomości listę kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych
w dniu 16 lipca 2019 r.

·         Do dnia 24 lipca 2019 r. kandydat lub rodzic potwierdza wolę uczęszczania do szkoły, do której został zakwalifikowany.

·         Komisja rekrutacyjna podaje do publicznej wiadomości listę kandydatów przyjętych i nieprzyjętych w dniu 25 lipca 2019 r.

 

Ponadto kandydat aplikujący do szkoły dwujęzycznej lub sportowej przystępuje do sprawdzianu kompetencji językowych i prób sprawności fizycznej, których termin określony jest w regulaminie naboru oraz na stronie internetowej odpowiedniej szkoły.

            Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące naboru na rok szkolny 2019/2020 znajdują się na stronach internetowych szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych oraz w ofercie szkół znajdującej się w elektronicznym systemie naborowym dostępnym po zalogowaniu się przez kandydata na stronie: https://slaskie.edu.com.pl

Film instruktażowy prezentujący sposób rejestracji w systemie naboru elektronicznego znajduje się pod adresem:
https://youtu.be/5eoWyr2sjK4

            

 

Dyrektor szkoły

mgr Monika Jagodzińska

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 29

Z ODDZIAŁAMI SPORTOWYMI

W DĄBROWIE GÓRNICZEJ


Procedury bezpieczeństwa SP 29, 20.05.2019-skonwertowany.pdf

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kampania Rowerowy Maj
Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.
Dla rodziców
Aby dzieci mogły bezpiecznie i w pełni skorzystać z wszystkich atutów Rowerowego Maja konieczne jest ich właściwe przygotowanie. Rola rodziców jest kluczowa w powodzeniu kampanii. To na nich spoczywa decyzja o uczestnictwie, ale również właściwe przygotowanie dzieci i sprzętu. Wystarczy zadbać o kilka podstawowych spraw. Z pomocą specjalnie opracowanej dla rodziców checklisty, zadanie to będzie jeszcze łatwiejsze. Najważniejsza jest jednak sama postawa. Warto przynajmniej podczas kampanii zamienić samochód na rower i towarzyszyć dziecku w drodze do szkoły, czy samemu wybrać aktywne formy przejazdu do pracy, bo najlepiej jak przykład idzie z góry.
Przez cały miesiąc jeździmy do szkoły na rowerze, hulajnodze deskorolce, wrotkach albo rolkach, zbieramy naklejki i zdobywamy nagrody.
Grunt to zasady i ich się trzymajmy:
1. Uzgadniamy z rodzicami, czy do szkoły możemy jeździć samemu, z rówieśnikami, czy pod opieką dorosłych.
2. Ćwiczymy drogę do szkoły z rodzicami. Dzięki temu wiemy, kiedy należy zasygnalizować skręt, zatrzymać się, czy przeprowadzić rower na drugą stronę ulicy. Do 10 lat można jeździć rowerem po chodniku pod opieką dorosłych.
3. Ubieram się wygodnie i stosownie do pogody. Jeśli nosimy kask, to powinien on być dopasowany i dobrze napięty.
4. Sprawdzamy z rodzicami, czy rower jest gotowy do jazdy. Opony powinny być napompowane, hamulce i przerzutki sprawne, łańcuch nasmarowany i napięty, a siodełko ustawione na odpowiedniej wysokości. Rowerowy powinien być wyposażony w odblaski, dzwonek oraz oświetlenie i zapięcie.
5. Po przyjeździe do szkoły rower, przypinamy do stoiska, najlepiej za ramę ( jeżeli braknie miejsca do ogrodzenia szkoły). Hulajnogi, rolki, wrotki, deskorolki można pozostawić w pomieszczeniu gospodarczym przy szatniach (najlepiej aby byly zabezpieczone przed kradzieżą i podpisane).
6. Uczniowie klas 1-3 zgłaszają do wychowawcy, a Młodzież klas 4-8 zgłaszają się do szkolnych koordynatorów obecnych na holu szkoły. Każdy uczestnik za codzienny przejazd w danym dniu minimum 200 m w drodze do szkoły na rowerze, hulajnodze, deskorolce, workach lub rolkach otrzymuje naklejki (kwadratową do własnej książeczki, a okrągłe na plakaty klasowe).
7. W akcji biorą udział uczniowie, których rodzice/opiekunowie wyrazili zgodę. Zgodę można pobrać ze strony szkoły lub w sekretariacie. Podpisaną zgodę można oddać do koordynatorów szkolnych lub wychowawcy.
8. Gramy fair!
Akcja trwa od 06.05 do 31.05.2019r.
Wszelkich informacji udziela p. Anna Tokarz (koordynator szkolny akcji Rowerowy Maj)
Poniżej zgoda do pobrania 

Scan05.05.2019160435.pdf

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Przekazuję informację odnośnie wyjazdu na obóz sportowy do Nowej Rudy na prośbę Pana Kierownika Jarosława Stępnia.
Wychowawcy klas przekazali dzisiaj dokumenty i niezbędne zgody do wyjazdu, proszę o zapoznanie się z nimi, podpisanie i przekazanie ich jutro. Jeżeli nie są Państwo w posiadaniu tych dokumentów proszę o pobranie ich ze strony szkoły http://www.sp29dg.pl
Wyjazd w dniu 06 maja z parkingu przy szkole: zbiórka o godzinie 8.00
Powrót w dniu 11 maja na parking szkolny między godziną 13-14
Jeżeli mają Państwo jakieś pytania proszę kierować je do Pana Kierownika Jarosława Stępnia

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Szanowni rodzice / Prawni opiekunowie, Drodzy uczniowie 

Dyrektor szkoły informuje, iż od 27.04.2019r. (sobota) strajk zostaje zawieszony i od 29.04.2019r. (poniedziałek) zajęcia dydaktyczno-wychowawcze odbywać się będą zgodnie z planem lekcyjnym.

Ponadto informuję, że w dniu  26.04.2019r. (piątek) zapewnione są zajęcia opiekuńczo-wychowawcze prowadzone przez nauczycieli nie biorących udziału w strajku.

Dziękujemy Państwu za wyrozumiałość podczas całego okresu trwania akcji strajkowej.

 Monika Jagodzińska 

 Dyrektor szkoły
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Oto reportaż z Półfinału Wojewódzkiego w Koszykówce Chłopców SP nr 29 z Oddziałami Sportowymi

im. Alfreda Szklarskiego .

I miejsce i  AWANS do najlepszej czwórki na Śląsku.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W REGIONALNYM KONKURSIE FILMOWYM
MÓJ POMYSŁ NA FILM SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE KONKURSY !!!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Obiady w rekolekcje!
W związku z rekolekcjami w dniach 1-3 kwietnia 2019, proszę o informację, które dzieci NIE BĘDĄ KORZYSTAŁY z obiadów w tych dniach.
Niezgłoszenie spowoduje naliczanie kosztów obiadów za cały miesiąc. Kontakt telefoniczny 32 2688602 wew. 122 lub osobiście w świetlicy.
Kierownik świetlicy.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    W piątek 01.03.2019r. odbył się w naszej szkole Turniej Rodzic+Dziecko w Koszykówce o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 29 z Oddziałami Sportowymi im. Alfreda Szklarskiego w Dąbrowie Górniczej.

Do zawodów zgłosiło się 10 drużyn, które zostały podzielone na 2 grupy.

Grupa 1                                                         Grupa 2

Oskar, Konrad Paśnikowski                       Jan, Ryszard Nalepa

Szymon, Grzegorz Skrzypek                     Wojciech, Łukasz Szczepański

Kacper, Agnieszka Wojtas                         Kaspian, Grzegorz Wierzbicki

Tomasz, Marcin Górski                             Bartosz, Jakub Ziętek

Wojciech, Remigiusz Janoś                       Jakub, Magda Wojdała

 

W fazie grupowej obowiązywał system gry „każdy z każdym”. Do dalszego etapu awans uzyskały po 2 najlepsze drużyny z każdej grupy.

Po bardzo zaciętych i wyrównanych meczach do półfinału awansowały drużyny, do wyłonienia których niezbędna była tzw. „mała tabela” :

 

Grupa 1 - Wojciech, Remigiusz Janoś i Oskar, Konrad Paśnikowski oraz

 z grupy 2 Wojciech, Łukasz Szczepański i Jakub, Magda Wojdała.

 

W półfinale emocji nie brakowało…na co wskazują wyniki spotkań :

        Wojciech, Remigiusz Janoś - Jakub, Magda Wojdała      5:6                

Wojciech, Łukasz Szczepański - Oskar, Konrad Paśnikowski   4:3      

 

W meczu o 3 miejsce drużyna Wojciech, Remigiusz Janoś pokonała drużynę   Oskar, Konrad Paśnikowski  5:3, natomiast w wielkim finale drużyna

Jakub, Magda Wojdała pokonała drużynę Wojciech, Łukasz Szczepański 5:2.

 Klasyfikacja końcowa turnieju :

1.     Jakub, Magda Wojdała

2.     Wojciech, Łukasz Szczepański

3.     Wojciech, Remigiusz Janoś

4.     Oskar, Konrad Paśnikowski 

Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, 3 najlepsze drużyny dodatkowo medale a najlepszy zespół okazały puchar.

 Organizator :

mgr Andrzej Krowicki

mgr Jarosław Stępień


List Minister Edukacji Narodowej do nauczycieli i dyrektorów szkół w wersji pdf.pdf
pismo-do-dyrektorow-szkol-w-wojewodztwie.pdf


31.01.2019 odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych w tenisie stołowym dziewcząt.

Nasza SP nr 29 zajęła III miejsce i tym samym zapewniła sobie awans do zawodów Rejonowych. Skład Naszej drużyny : Emilia Grzyb , Iga Kurzydło , Maria Strózik. Opiekun Sebastian Matkowski. Gratulujemy !!!
Uczniowie klasy 1b w ramach innowacji pedagogicznej "Sztuka bez granic inspirowana baśniami autorstwa P.Bożeny Kadłubiec przedstawili spektakl Królowa Śniegu w Bibliotece Miejskiej filia nr 5 dla czytelników i podopiecznych Stowarzyszenia Krokus. Spektakl był wystawiony również
dla babć i dziadków z okazji ich święta oraz dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej.
Spektakl współtworzyły Pani Wioletta Holi , Katarzyna Czyżewska i Dorota Pobłocka.    W dniu 25.01.2019r. odbył się w naszej szkole Turniej Finałowy o Mistrzostwo Dąbrowy Górniczej Szkół Podstawowych w Koszykówce Chłopców rocznika 2006 i młodsi.

    Miło nam poinformować, że reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce, uzyskując jednocześnie  awans do zawodów rejonowych.

    W drodze do finału (faza grupowa) nasza drużyna odniosła cztery efektowne zwycięstwa, pokonując dwukrotnie SP 30 – 75:10 i 56:28 oraz SP 18 – 92:18 i SP 31 – 92:6.

    Również w finale rozgrywek przewaga naszej drużyny była zdecydowana. Zwycięstwa z SP 13 – 82:10 i ponownie z SP 30 – 51:12 dały upragnione   I miejsce .

 

Reprezentacja szkoły :

Davies Patryk 6B                                       Wojdała Jakub 5D

Górski Tomasz 6B                                      Skrzypek Szymon 5D

Kleyna Patryk 6B                                       Kubanek Filip 5D

Kukułka Jan 6B                                           Nalepa Jan 5D

Lesiak Jakub 6B                                           Szczepański Wojciech 5D

Palmąka Piotr 6B kpt.                               Kaliński Maciej 5D

Paśnikowski Oskar 6B                               Janoś Wojciech 5D

Stramek Oliwier 6B

Stypka Marcin 6B

Wędrychowicz Bartosz 6B

Wojtas Kacper 6B              

 

Trener : Rakoczy Tomasz      

Z siatkarskich boisk....
W dniach 12-13.01 uczennice klasy VD brały udział w Ogólnopolskim Turnieju Mini-Siatkówki Dziewcząt w Zawierciu. Jest to jeden z największych

turniejów w Polsce.
Wyniki:
"Trójki" rocznik 2007 - 14 miejsce na 18 drużyn.
"Dwójki" rocznik 2008 - 5 miejsce na 30 drużyn!!!!
9.12.2018r odbył się Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki w Dąbrowie Górniczej w kat. czwórek. Zawodniczki kl. VI.B. D. Ciastoń, E. Grzyb, M. Strózik, J. Wiącek. Dziewczęta zajęły 3 miejsce na tym turnieju.
19.11.2018r Odbył się Turniej w Bytomiu w którym brały udział 2 zespoły. Pierwszy zespół M. Czapla i A. Kołakowska zajęły 4 miejsce! Drugi zespół to N. Czernikowska i J. Borowik 12 miejsce.
Ogromne gratulacje dla zawodniczek!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1.List Minister Edukacji Narodowej do dyrektorów

2.List Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji do rodziców.

Dotyczy on przeciwdziałania zażywaniu substancji potocznie nazywanych „dopalaczami”.

List Minister Edukacji Narodowej do dyrektorów.pdf
List Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji do rodziców.pdf

UWAGA !!! Uprawnienia dla rodziców i uczniów do dziennika elektronicznego UONET PLUS zostaną uruchomione po feriach . POZDRAWIAMY !!!


Niezwykle miło nam poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”. Konkurs ten to ponad 100 tysięcy przeczytanych książek i przeszło 50 tysięcy aktywnych, młodych czytelników w całym kraju!

Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-8 oraz ich rodziców. Ma on na celu zachęcenie młodego pokolenia do czytania książek oraz skupienia wokół wspólnego czytania dzieci wraz z rodzicami. Misją wydarzenia jest promowanie czytelnictwa jako ciekawej i rozwijającej formy spędzania czasu wolnego. Celem konkursu jest również wyłonienie najlepszych czytelników.

Zdobywaj z nami sprawności czytelnicze, awansuj do kolejnych etapów, wygrywaj nagrody i baw się świetnie!

Szczegóły konkursu dostępne są w bibliotece szkolnej.

Koordynator konkursu:

p. Katarzyna Paliga 

Szczegóły konkursu poniżej !!!!

Wielka Liga Czytelników-szczegóły.pdfDąbrowa dla Niepodległej prezentacja.odp


Reprezentanci SP 29 DG - Finał Województwa Śląskiego w Sztafetowych biegach przełajowych
 zakończyła na 7 miejscu z wynikiem łącznym 6x1km - 21:59. Ruda Śląska 30.10.2018r.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 29 z Dąbrowy Górniczej :
Miłosz Pomykała,
Maciej Przybysławski,
Filip Kubanek,
Filip Dziubek,
Szymon Domagała,
Wojciech Szczepański,
Konrad Józef
Nauczyciele przygotowujący uczniów :
mgr Jarosław Stępień,
mgr Sebastian Matkowski.
45156012_1964612810285239_972992834812510208_ojpgUczniowie klas VII-VIII i III gim: Małgorzata Tokarz Antoni Skiba Adam Świat Karol Noskow zajęli III miejsce w Finale Miejskim w szachach i tym samym awansowali do zawodów rejonowych. Serdecznie gratulujemy!
44819240_2250821695204581_7479928099967074304_njpg

W dniu 26.10.18 odbyły się Mistrzostwa Dąbrowy Górniczej w badmintonie, na których nasza reprezentacja dziewcząt w składzie: Dominika Ciastoń, Jagoda Wiącek, rezerwowe Iga Kurzydło i Oliwia Mucha( wszystkie dziewczyny z kl VI b) zajęła II miejsce, tym samym awansują do zawodów rejonowych. Debiutujący chłopcy Piotr Palmąka, Bartosz Wędrychowicz (z klasy VIb) i rezerwowy Miłosz Pomykała ( z klasy Ve) zajęli wysokie - IV miejsce. Gratulujemy!
ddddddddddddjpg43576701_694342577606261_3211420061663232000_njpgW dniu 09.10.2018r. odbyły się w Dąbrowie Górniczej Rejonowe Igrzyska Dzieci woj. Śląskiego w sztafetowych biegach przełajowych. Dziewczynki po zaciętych bojach uplasowały się na  III miejscu za co serdecznie dziękujemy i gratulujemy. Natomiast chłopcy z naszej szkoły uplasowali się na

I miejscu dający Nam awans do Finału Wojewódzkiego.
Gratulacje dla całej drużyny biegaczy oraz głównemu trenerowi a zarazem nauczycielowi wychowania fizycznego
Panu mgr Jarosławowi Stępniowi. Opiekunami w/w zawodach mieli zaszczyt zostać :
mgr Mariola Nowak, mgr Marta Zygmundzik oraz mgr Sebastian Matkowski.

Skład dziewcząt :
Gabriela Gwiazda
Zuzanna Muc
Karolina Chojnacka
Weronika Kapusta
Nela Glapiak
Dominika Ciastoń
Jagoda Wiącek
Maria Pluta
Oliwia Delankiewicz
Skład chłopców :

Filip Kubanek
Filip Dziubek
Maciej Przybysławski
Szymon Domagała
Miłosz Pomykała
Konrad Józef
Wojciech Szczepański
Jakub Wojdała
Szymon Orłowski

Resized_20181009_124431_1202jpeg

20181009_124104jpg

20181009_115101jpg

W dniach 14.09-16.09.2018 odbył się Ogólnopolski Turniej Żaków w Minikoszykówce chłopców rocznik 2007 w Inowrocławiu.

Zawodnicy MKS Dąbrowa Górnicza,a zarazem uczniowie SP.29 po zaciętych stojących na wysokim poziomie bardzo wyrównanych meczach pokonali Domino Inowrocław- MKS DG (60:44) Kosz Pleszew (67:26) ulegając gospodarzom turnieju Kasprowicz Inowrocław (50:55) oraz zespołowi Bryza Kolbudy (40:59).

Zawodnicy MKS DG ostatecznie zdobyli III miejsce otrzymując piękny puchar, pamiątkowe gadżety i wspólne zdjęcie.

Ogromne gratulacje i podziękowania dla drużyny od trenerki mgr Katarzyny Kalińskiej.WSKAZANIAjpgSTANOWISKO GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO W SPRAWIE TORNISTRÓW SZKOLNYCH

Tornistry szkolne, zalecenia Glownego Inspektora Sanitarnego.PDF


PRÓBNY EGZAMIN OŚMIOKLASISTY ODBĘDZIE SIĘ W DNIACH 11,12,13 GRUDNIA 2018 R. TRZYMAMY KCIUKI !!!!

29 września to  - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Zachęcamy rodziców, by razem ze swoimi pociechami sięgnąć po ulubioną książkę i wspólnie poczytać. W naszej szkole dzień ten szczególnie obchodziliśmy w piątek. Nauczyciele bibliotekarze zaprosili uczniów klas I-III na spotkanie podczas którego wysłuchali fragmentów ciekawych przygód kota Cukierka, sowy Zosi czy rysia Ryszarda.Drodzy Czytelnicy-Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele
Szkoły Podstawowej nr 29 z Oddziałami Sportowymi im. Alfreda Szklarskiego

Z radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała dotację w kwocie 15 tysięcy złotych na zakup nowości wydawniczych (książek niebędących podręcznikami) w ramach realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” - Priorytet 3.

Program ma na celu wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży przez promocję czytelnictwa i zakup nowości wydawniczych. Zakupione tytuły książek wzbogacą księgozbiór biblioteczny.

Zapraszamy do czytania.

NPRCjpgIMG_20181002_100938291jpgIMG_20181002_100950389jpgMiejska inauguracja roku szkolnego 2018/2019

Uczniowie przygotowali program artystyczny, który przekrojowo prezentował dzieje naszego kraju na przestrzeni ostatnich 100 lat.

Całość wypadła świetnie, czego potwierdzeniem były gromkie brawa, jakie wykonawcy zebrali od wszystkich zgromadzonych w sali sportowej.


W dniu 03.09.2018 na "Orliku"rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny

tym razem  uczniowie będą pobierać naukę w 29 oddziałach.

Życzymy uczniom powodzenia !!!
16 maja 2018 roku z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości w naszej szkole zorganizowano Grę Miejską ZAGŁĘBIOWSKI KOMPAS,

której pomysłodawcami i organizatorami byli: Katarzyna Paliga, Anna Bączyńska, Urszula Nowacka, Małgorzata Purzyńska, Katarzyna Czyżewska. Do gry przystąpiło 12 drużyn z dąbrowskich szkół. Uczniowie mieli zaliczyć zadania w następujących miejscach:

·         Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej

·         Fabryce Pełnej Życia

·         Miejskiej Bibliotece Publicznej Filii nr 4 w Dąbrowie Górniczej

·         Miejskiej Bibliotece Publicznej Filii nr 5 w Dąbrowie Górniczej

·         Urzędzie Miasta Dąbrowa Górnicza

·         Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej Filii w Dąbrowie Górniczej

·         Komendzie Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej

·         Szkole Podstawowej nr 29 – w której znajdowały się 2 stanowiska z zadaniami, z których jedno było stanowiskiem Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu.

Zwycięzcami zostali:

1.      Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi

2.     Zespół Szkół nr 4

3.     Katolickie Gimnazjum i Liceum

Wyróżnienia otrzymali:

·         Szkoła Podstawowa nr 7

·         Szkoła Podstawowa nr 29

 

      Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie oraz wszyscy uczestnicy gry wraz z nauczycielami otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez następujących sponsorów:

Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza

Urzędu Miasta Dąbrowa Górnicza

Posła do Sejmu RP Beaty Małeckiej-Libery

Posła do Parlamentu Europejskiego Jana Olbrychta

Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej

Fabryki Pełnej Życia

Miejskiej Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej

Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej Filia w Dąbrowie Górniczej

Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu

      Oprócz nagród rzeczowych członkowie wszystkich drużyn biorących udział w grze oraz ich opiekunowie wygrali wycieczkę do Warszawy, do Sejmu Rzeczpospolitej Polski.  

Partnerami przedsięwzięcia byli:

Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza

Urząd Miasta Dąbrowa Górnicza

Poseł do Sejmu RP Beata Małecka-Libera

Poseł do Parlamentu Europejskiego Jan Olbrycht

Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej

Fabryka Pełna Życia

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej – Filia nr 4, Filia nr 5

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka Filia w Dąbrowie Górniczej

Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu
Uwaga rodzice i uczniowie klas VI

Po 21 maja 2018r. na stronie www.wyniki.operon.pl za pomocą otrzymanego KODU każdy

uczeń będzie mógł sprawdzić swój indywidualny raport z Ogólnopolskiego Sprawdzianu Szóstoklasisty

 oraz porównać swoje wyniki na tle szkoły.W dniu 10.05.2018 w hali MOSiR w Czeladzi odbył się turniej Minikoszykówki chłopców "BASKET CUP 2018"rocznika 2007/2008. W turnieju wzięły udział trzy zespoły gospodarz MCKS Czeladź, MKS Dąbrowa Górnicza i MKS MOSM Katowice.Po zaciętych,wyrównanych i stojących na wysokim poziomie meczach zawodnicy MKS DG i uczniowie SP.29 DG pokonali zarówno MKS DG - MKS MOSM Katowice - 76: 51 i MKS DG - MCKS Czeladź - 42: 21 zajmując I MIEJSCE w turnieju.Zawodnicy otrzymali piękny puchar i gratulacje od organizatora. Na szczególne wyróżnienie po turnieju zasługują zawodnicy MKSu DG i uczniowie SP.29 DG Filip KARNIA, Maciej KALIŃSKI i Wojciech SZCZEPAŃSKI. Ogromne gratulacje i podziękowania dla zespołu od trenerki Katarzyny Kalińskiej.

  Mecz FINAŁOWY w Mini koszykówkę rocznik 2007  odbędzie się 24.05.2018 o godz. 17:00 zapraszamy społeczność szkolną oraz uczniów SP 29.


Serdecznie zapraszamy uczniów dąbrowskich gimnazjów i szkół średnich do udziału w grze miejskiej

-ZAGŁĘBIOWSKI KOMPAS

organizowanej w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Regulamin - ZAGŁĘBIOWSKI KOMPAS.doc

UWAGA RODZICE I UCZNIOWIE
KLAS III GIMNAZJUM

REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH
NA ROK SZKOLNY 2018/2019 PROWADZONA JEST
W FORMIE ELEKTRONICZNEJ

adres strony naboru: slaskie.edu.com.pl

OD DNIA 18.05.2018 uczniowie mogą rozpocząć pracę
w systemie


 

Podstawy prawne procesu rekrutacji

1. Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2016 r. poz. 1943 ze zm.); Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe (Dz. U z 2017 r. poz. 60);

2. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 marca 2017 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na lata szkolne 2017/2018 – 2019/2020 do trzyletniego liceum ogólnokształcącego, czteroletniego technikum i branżowej szkoły I stopnia, dla kandydatów będących absolwentami dotychczasowego gimnazjum (Dz. U. z 2017 r. poz. 586);

3. Postanowienie Śląskiego Kuratora Oświaty.


W dniu 27. 04. 2018 r. w naszej szkole odbył się Finał Szkół Podstawowych w mini piłce ręcznej dziewcząt.
Nasza reprezentacja po zaciętych bojach uplasowały się na III miejscu.
Opiekun i organizator zawodów mgr Sebastian Matkowski.
Gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie.


Uwaga rodzice!

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 29 z Oddziałami Sportowymi

im. Alfreda Szklarskiego w Dąbrowie Górniczej prosi rodziców zainteresowanych nabyciem
dla swojego dziecka Śląskiej Karty Usług Publicznych
o zapoznanie się z treścią zamieszczonych informacji.

 

                                                                                                                                                                                                                Dyrektor szkoły

                                                                                                                                                                                                 mgr Monika Jagodzińska


Ogólne informacje KART ŚKUP SPERSONALIZOWANYCH DLA DZIECI W SZKOŁACH METROPOLII GZM.docx
Instrukcja zamawianie_kart_SKUP.docx
Pismo znak Śkup.docx
Zamów SPERSONALIZOWANĄ kartę ŚKUP.docx
załącznik 1upow.docx
Śląska Karta Usług Publicznych informacja dla rodz.docx

W dniu 18 kwietnia na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr 29

w Dąbrowie Górniczej odbył się finałowy turniej rozgrywek rejonowych w

mini piłce siatkowej dziewcząt. Nasze uczennice rywalizowały że swoimi

rówieśniczkami z Dąbrowskiej SP12, SP4 w Będzinie i SP2 w Czeladzi. Po

zaciętym boju półfinałowym uległy lepiej dysponowanym uczennicom

będzińskiej "4". W drugim pojedynku półfinałowym SP2 Czeladź

pewnie pokonała dąbrowską "12". Jak okazało się po zaciętym

finale nasze dziewczęta zostały pokonane przez późniejsze triumfator

całego turnieju.

Końcowa klasyfikacja:

1. Szkoła Podstawowa nr 4 w Będzinie

2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Czeladzi

3. Szkoła Podstawowa nr 29 w Dąbrowie Górniczej

3. Szkoła Podstawowa nr 12 w Dąbrowie Górniczej

 W turnieju wystąpiły uczennice klas 5 i 6 SP29 w skaldzie:

Angelika Ring, Emilia Bartnik, Aleksandra Golik, Nikola Szumilas, Zuzanna

Gawlikowska, Iga Kurzydło, Maria Strózik, Jagoda Wiącek, Emilia Grzyb,

Dominika Ciastoń.

Trenerzy: Jan Podsiadło, Paulina Dyc.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych rozgrywkach.
W dniu 11.04.2018 r. odbyły się w naszej szkole finały Szkół Gimnazjalnych w piłce ręcznej chłopców.

W finałowych rozgrywkach startowały następujące szkoły Sp 8 / G 4,
Zespół Szkół Sportowych, Sp 13 / G 5 oraz gospodarz Sp 29 / G 7.
Po zaciętych meczach nasza szkoła uplasowała się na drugim miejscu uzyskując awans do zawodów Rejonowych.
W zawodach Rejonowych, które odbyły się 13.04.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 13 w Będzinie nasza reprezentacja
zajęła III miejsce.
Skład reprezentacji Sp 29 / G 7 :
Kacper Biernat
Kacper Janus
Wojciech Ryłko
Nikodem Sitek
Mateusz Konopka
Filip Czapla
Piotr Żarski
Konrad Frankiewicz
Sodo Kamil
Daniel Nowak
Daniel Fatyga
Kacper Stypka
Opiekun nauczyciel wychowania fizycznego mgr Sebastian Matkowski.
Gratuluje i życzymy dalszych sukcesów sportowych.


Dzisiaj odbył się finałowy turniej drużyny grupy naborowej z której większość chłopaków w przyszłym roku będzie uczniami klasy IV o profilu koszykarsko-siatkarskim. Turniej odbywał się w Bielsku-Białej gdzie podejmowaliśmy gospodarzy oraz drużynę ŻAK Żory. Były to ekipy z którymi graliśmy już w tym sezonie i dwa razy przegraliśmy. Tym razem było inaczej. Solidna postawa w obronie całego zespołu, walka o każdą piłkę która leżała na parkiecie pozwoliła na zwycięstwo z Bielskiem! Drugi mecz to potyczka punkt za punkt z dobrze wyszkolonym technicznie zespołem z Żor. Trzecia kwarta to popis naszych zawodników, ucieczka na dwucyfrową przewagę. Lekkie rozluźnienie pod koniec czwartej kwarty pozwoliło przeciwnikowi na zmniejszenie przewagi na 6 pkt natomiast udaje nam się dowieźć zwycięstwo do końca. Najmłodsza ekipa z MKS DG 4 drużyną w województwie! Warto wspomnieć że z rocznika 2008 było tylko 4 zawodników a pozostali to albo rok albo dwa lata młodsi chłopcy. Brawa dla każdego, każdego zawodnika który dołożył coś od siebie, nie ważne czy zdobył 20 punktów czy nie zdobył żadnego a ciężko pracował w obronie. Brawo dla rodziców którzy jak zawsze byli najgłośniejsi na hali. MKS ! 31100317_612445575783761_685736110566932480_njpg2 kwietnia dziewczyny z klasy 7C zdobyły 3 miejsce w zawodach rejonowych piłki siatkowej.

Po zaciętym meczu z Czeladzią o finał rozgrywek dziewczyny uległy dopiero w tie-breaku 15:13. Niestety w ostatniej akcji meczu jedna z naszych zawodniczek doznała kontuzji i nie mogła dokończyć zagrywki.
Z pewnością było to bardzo dobre doświadczenie, a zmierzenie się z zawodniczkami o dwa lata starszymi oraz w wyższej siatce pomoże w dalszych rozwoju mentalnym i fizycznym naszych siatkarek.  
Dziewczyny w Składzie:
Karolina Kubanek
Emilia Okrajni
Julia Sekulska
Emilia Kruczek
Nadia Dunaj
Oliwia Szyszkowska

Natalia Abramowicz
Anna Miruńska

Trener : Cezary Tomczyk

30707646_1029145597248081_5050150128640327680_njpg

VII Międzynarodowy Miting Pływacki "Szukamy młodych talentów" za nami !!!

Pomimo nietypowych godzin rozgrywania konkurencji i późnej pory zakończenia zawodów Natalia Jakubczyk aż trzy razy meldowała się na podium i dwukrotnie ustanowiła nowe rekordy życiowe.
Na zakończenie imprezy odebrała nagrodę dla najlepszej zawodniczki Mitingu w swojej kategorii wiekowej.
Statuetkę tą zapewniły występy na następujących dystansach:
1m - 50m dowolny
2m - 100m grzbiet
1m - 50m grzbiet

GRATULACJE


Ostatnią rundę Ligi r.2005 zakończyliśmy pozytywnym akcentem - 3. miejsce chłopców w sztafecie 4x100m stylem zmiennym!
Ponadto dużo rekordów życiowych i dobrych wyników :)

3. miejsce - sztafeta 4x100zm
(w składzie: Jakub Zbierański, Filip Staszewski, Jakub Wójcik, Krystian Paprocki)

Filip Staszewski
5. miejsce - 50m klasyczny

Jakub Zbierański
12. miejsce - 50m dowolny
14. miejsce - 50m grzbietowy

GRATULACJE!Podczas wtorkowego Finału Województwa Śląskiego w pływaniu drużynowym dziewcząt i chłopców nasi zawodnicy z SP29 wywalczyli 4 indywidualne medale, medal w sztafecie chłopców i puchar w klasyfikacji generalnej chłopców!

1 miejsce: Natalia Jakubczyk 50m dowolny

3 miejsce: Bartosz Bieliński 50m dowolny

3 miejsce: Krystian Paprocki 50m dowolny

3 miejsce: Jakub Zbierański 50m motylkowy

3 miejsce: sztafeta chłopców 8x50m dowolny

3 miejsce: klasyfikacja generalna chłopców

...oraz wiele życiówek i bardzo dobrych wyników!

Skład naszej drużyny:
Zuzanna Czajka, Maja Koćma, Victoria Baśniak, Nela Glapiak, Maria Nierychły, Natalia Jakubczyk, Maja Stachowicz,
Jakub Zbierański, Krystian Paprocki, Michał Grocholski, Szymon Domagała, Jakub Kamiński, Bartosz Bieliński, Szymon Orłowski, Michał Juroff oraz trenerzy Aleksandra Czylok-Bielińska i Paweł Bucki.

GRATULACJE


Dnia 07.04.2018r w Czeladzi, odbył się turniej rewanżowy III etapu minisiatkówki Kinder+Sport w kat. „dwójek”. Na tym etapie jest już bardzo wysoki poziom, dlatego dziewczyny jechały z nastawieniem, żeby walczyć o każdy punkt. Na pierwszym turnieju dziewczyny wygrały jeden mecz w tie-breaku. Natomiast rewanże wyglądały już zupełnie inaczej, po bardzo długich wymianach i emocjach, jakie temu towarzyszyły dwa mecze zostały wygrane z UKS Tytan I Ostrowy (15-13; 15-10) i KU AZS Polit. Cz. II Częstochowa (7-15; 15-11; 11-9), przegraliśmy jedynie z MKS Dwójka I Zawiercie (3-15;2-15).  Dziewczyny dzięki dobrej postawie walczyły o 2 miejsce w grupie, niestety nie udało się (małe punkty o tym zadecydowały), ale dzięki tym wygranym awansujemy dalej, jako najlepszy zespół z 3 miejsca. Do tych rozgrywek było zgłoszonych 146 zespołów, przechodzimy do etapu gdzie tych drużyn jest już tylko 24, myślę, że to ogromny sukces dla adeptek, które zaczynają swoją przygodę z siatkówką. W skład zespołu wchodzą: Matylda Czapla, Atena Kołakowska, Julia Zięć, oraz Weronika Socha.


Dnia 08.04. 2018r w Siewierzu, odbył się pierwszy turniej IV etapu minisiatkówki Kinder+Sport w kat. „trójek”, w składzie: Dominika Ciastoń, Emilia Grzyb, Maria Strózik, Jagoda Wiącek. Z 74 zespołów zostało już tylko 12 drużyn, dziewczyny są na IV etapie, etapie gdzie przeciwnik wykorzystuje każdy najmniejszy błąd i każdą prostą piłkę przebitą na jego stronę zamienia w punkt, dlatego trzeba już na tym poziomie wyróżniać się bardzo dokładną grą, a przede wszystkim regularnie powtarzać dobre zagrania. Pomimo, wielu niesamowitych akcji, sprzedanych przysłowiowych czap, przegraliśmy po walce w tie-breakach z UKS MOSM I Bytom 1:2 i KSS Gumisie Pyskowice 1:2. Został jeszcze do rozgrania turniej rewanżowy, który będzie decydował czy awansujemy do Finałów Śląska, czy skończymy rywalizacje na miejscach 9-12.

IV etap trjkijpg

5.04.2018 r.

Uczniowie klas II Gimnazjum i VII SP  uczestniczyli w  warsztatach "Jak czuję , jak widzę , jak słyszę"

4 kwietnia uczniowie klas 7 B i C wraz z opiekunami maszerowali dzisiaj ulicami Będzina. Świętowaliśmy w ten sposób Dzień Autyzmu wraz z dziećmi ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Będzinie.

29790600_1022873637875277_402638361239162773_njpg


Uwaga!
Znaleziono pewną sumę pieniędzy w szatni siatkarek na obiekcie. Uczciwy znalazca przekazał pieniądze panu Sebastianowi Matkowskiemu, u którego można odebrać zgubę.(Prosimy aby zgłosić się z rodzicem).Dnia 27.03.2018r dwa zespoły siatkarek w kat. "trójek" rywalizowały na Festiwalu Siatkówki w Czeladzi. Wynik był sprawą drugorzędną, najważniejsze było ogrywanie się dziewczyn przed zbliżającymi się po świętach turniejami Kinder+Sport. W turnieju brało udział 18 zespołów, więc było bardzo dużo grania, bardzo dużo emocji i wiele pozytywnych zagrań. MKS I w składzie Dominika Ciastoń, Emilia Grzyb i Marysia Strózik, uplasowały się na 4 miejscu, natomiast MKS II w składzie Oliwia Delankiewicz, Iga Kurzydło, Weronika Socha i Atena Kołakowska zajęły miejsce 15. W zespole MKS II poza Oliwią grały dziewczyny rocznikowo młodsze, więc na granie w kat. "trójek" mają jeszcze czas. Organizacja i format turnieju stał na bardzo wysokim poziomie, tym bardziej dziękujemy za możliwość wzięcia w nim udziału.


Od 17-24 marca 2018 grupa 9 uczniów z klas (V,VI i VII) przebywała na Sycylii w ramach wizyty partnerskiej w projekcie Heart@Healthy.Life.Nasi uczniowie spędzili tydzień z włoskimi rodzinami. Uczestniczyli w lekcjach swoich włoskich kolegów, zwiedzali z nimi Sycylię, piekli lokalne specjały. Wybrali się na podbój Etny (bardzo zimno i wietrznie było), odwiedzili burmistrza San Gregorio di Catania, gdzie zaprezentowali piękne polskie wiersze, zwiedzali, robili dużo zdjęć i doskonale się bawili. Na ekologicznej farmie każdy przygotował swoją własną włoską pizzę. Gospodarze stanęli na wysokości zadania, organizując wizytę. Uczyliśmy się o zdrowym jedzeniu, braliśmy udział w interaktywnych lekcjach. Pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do kraju.

Zajęcia koszykarzy U-11 w dniu 14.03.2018 na obozie w Nowej Rudzie


Pozdrowienia z obozu sportowego w Nowej Rudzie ...


Miło nam poinformować że nasi zawodnicy z klasy 6c zostali powołani do Kadry Wojewódzkiej w pływaniu

Jakub Zbierański - Kadra Wojewódzka Młodzików
trener Paweł Bucki

Filip Staszewski - Kadra Wojewódzka Młodzików
trener Paweł Bucki

GRATULUJEMY!


10.03 rozgrywaliśmy w SP nr 29 mecze w kat. "trójek", mimo słabszej postawy udało się uzyskać awans do IV etapu czyli 12-stki najlepszych zespołów na śląsku!!!!!!! Brawa dla dziewczyn- Dominika Ciastoń, Emilia Grzyb, Marysia Strózik i Jagoda Wiącek.
11.03. natomiast w Czeladzi, rywalizowaliśmy już na III etapie z jednym naszym zespołem w kat. "dwójek". Dziewczyny próbowały walczyć o każdy najmniejszy punkt, jednak przeciwnik był bardzo wymagający, zwycięstwo nastąpiło dopiero w trzecim meczu z KU AZS Polit. Cz. II Częstochowa. Tym samym Matylda Czapla, Kołakowska Atena, Weronika Socha, Julia Zięć zajmują 3 miejsce w grupie


W sobotę 10 marca nasi zawodnicy z rocznika 2007 brali udział w III edycji Ligi Klubów Śląskich w Gliwicach.
Reprezentowali nas:
Albin Nella, Bartosz Bieliński, Bochenek Amelia, Błaut Maja, Dyja Adam, Dziubek Filip, Glapiak Nela, Kamiński Jakub, Kapral Jan, Kopera Dawid, Kołtońska Maja, Kołtoński Filip, Muc Zuzanna, Mulczyk Mateusz, Nogaj Jan, Pluta Maria oraz trenerzy Aleksandra Czylok-Bielińska i Paweł Bucki.
III edycja Ligi Klubów Śląskich rocznika 2007 zakończona bardzo pozytywnie
Same rekordy życiowe i udany debiut nowych zawodników. Najwyżej uplasował się Bartosz Bieliński - 13. m-ce na 100m zmiennym pośród blisko 90 zawodników.


W sobotę 10 marca nasi zawodnicy z rocznika 2007 brali udział w III edycji Ligi Klubów Śląskich w Gliwicach.
Reprezentowali nas:
Albin Nella, Bartosz Bieliński, Bochenek Amelia, Błaut Maja, Dyja Adam, Dziubek Filip, Glapiak Nela, Kamiński Jakub, Kapral Jan, Kopera Dawid, Kołtońska Maja, Kołtoński Filip, Muc Zuzanna, Mulczyk Mateusz, Nogaj Jan, Pluta Maria oraz trenerzy Aleksandra Czylok-Bielińska i Paweł Bucki.
III edycja Ligi Klubów Śląskich rocznika 2007 zakończona bardzo pozytywnie
Same rekordy życiowe i udany debiut nowych zawodników. Najwyżej uplasował się Bartosz Bieliński - 13. m-ce na 100m zmiennym pośród blisko 90 zawodników.  


W piątek 9 marca nasi zawodnicy z rocznika 2008 brali udział w III edycji Ligi Klubów Śląskich w Gliwicach.
Reprezentowali nas:
Natalia Jakubczyk, Milena Zygiert, Szymon Orłowski, Oliwier Irla, Miłosz Pomykała oraz trenerzy Aleksandra Czylok-Bielińska i Paweł Bucki.
Zawody zakończyły się dwoma zwycięstwami Natalii Jakubczyk, poprawiając przy tym rekord klubu oraz rekord szkoły. Natalia aktualnie jest na 3. miejscu w klasyfikacji najlepszej zawodniczki. Poza tym zawodnicy, którzy debiutowali na zawodach uzyskali bardzo dobre rezultaty.


W piątek 9 marca nasi zawodnicy z rocznika 2005 brali udział w Lidze Klubów Śląskich w Radlinie.
Reprezentowali nas:
Bednarczyk Kacper, Kozioł Tomasz, Masłoń Maja, Paprocki Krystian, Staszewski Filip, Świat Adam, Ponikiewicz Natanael, Wasiuk Sebastian, Wójcik Jakub, Zawieja Antoni, Zbierański Jakub oraz trener Paweł Bucki.
Świetne wyniki, mnóstwo rekordów życiowych, rekordy szkoły i blisko medalu (4. miejsce) w sztafecie 4x100m dowolny w składzie: Paprocki, Wójcik, Staszewski, Zbierański
Indywidualnie najwyższe lokaty wywalczyli:
Jakub Zbierański
7. miejsce - 50m stylem motylkowym
12. miejsce - 200m stylem dowolnym

Maja Masłoń
10. miejsce - 200m stylem dowolnym
11. miejsce - 200m stylem grzbietowym

Filip Staszewski
11. miejsce - 50m stylem motylkowym

Jakub Wójcik
13. miejsce - 50m stylem motylkowym

28872372_2101774983389437_555758744945898041_njpg


Podczas międzynarodowych zawodów pływackich PUCHAR SILESIA nasza zawodniczka Natalia Jakubczyk z klasy 4e aż pięć razy stawała na podium bijąc przy tym rekordy szkoły!
1 miejsce - 100m dowolny
2 miejsce - 50m grzbietowy
2 miejsce - 50m dowolny
2 miejsce - 200m dowolny
2 miejsce - 100m grzbietowy


Natalia Jakubczyk dwukrotnie stawała na podium podczas zawodów pływackich "Puchar Solnego Miasta" w Wieliczce bijąc przy tym rekord szkoły i rekord klubu na dystansie 50m stylem grzbietowym.
2 miejsce - 50m stylem grzbietowym
2 miejsce - 50m stylem dowolnym


Uczniowie klasy 5a wraz z wychowawcą - panią Magdaleną Madej, realizowali w ubiegłym roku szkolnym projekt eTwinning „Take care of me - take care of you”. Współpracowali z Włochami, Portugalią, Francją i Ukrainą poznając zjawisko bullyingu i uczyli się jak sobie z nim radzić,

ćwicząc tym samym język angielski. Projekt został doceniony przez władze eTwinningu i zajął drugie miejsce

w Europejskim Konkursie eTwinning w kategorii 4-11 lat.

https://www.etwinning.net/en/pub/highlights/european-prizes-winners-2018.htm


5 marca obchodziliśmy Święto Szkoły. Mogliśmy obejrzeć przepiękną akademię zorganizowaną przez Panie: Katarzynę Paligę, Dorotę Szatan, Edytę Brańkę-Paw, Monikę Król. Występowali nasi wspaniali uczniowie: Filip Kowalski, Aleksandra Bakanowicz, Antoni Skiba, Julia Grabowska, Bernard Rzemieniecki, Łukasz Sienkiewicz, Igor Matysek, Kinga Chałubińska, Paulina Widawska, Angela Gajak, Kamil Celka, Zbyszek Wałek, Sebastian Hartwig, Mateusz Wójcik oraz uczniowie obsługujący sprzęt nagłaśniający. Specjalne podziękowania dla Pani Joanny Kalagi, Justyny Warchali-Chmielewskiej oraz Joanny Szmigiel-Wolskiej.


Dnia 4.03.2018r odbył się turniej III już etapu minisiatkówki Kinder+Sport w kat. „trójek”. Na tym etapie został już tylko jeden zespół w składzie: D. Ciastoń, E. Grzyb, M. Strózik, J. Wiącek. Rywalizuje ze sobą już tylko 16 drużyn w 4 grupach. Dziewczyny zaprezentowały się dzisiaj rewelacyjnie, walczyły o każdą piłkę, mimo tego, że przeciwnicy byli bardzo wymagający. Na tym etapie nie ma już słabszych zespołów i walka toczy się o każdy najmniejszy punkt i każdy popełniony błąd może kosztować bardzo wiele. Walka rozpoczęła się od meczu z bardzo dobrze znanym UKS Tytan Ostrowy, drużyna trochę spięta, ale bardzo zmotywowana zaczęła turniej, niestety pierwszy set przegrany do 9. W drugim secie nastąpiła jeszcze większa mobilizacja, ponieważ cel był jasny- zwycięstwo, tak też się stało, drugi set padł łupem naszych siatkarek do 11. Oznaczało to, że dziewczyny muszą rozegrać tie-breaka, było w nim bardzo wiele emocji, dużo się działo ostatecznie w końcówce odskoczyliśmy i wygraliśmy 11:8, a całe spotkanie 2:1 (9:15, 15:11, 11:8). Do rozegrania zostały dwa mecze z UKS MOSM I Bytom i UKS MOSM II Bytom, przeciwnicy nie byli znani wcześniej drużynie. Najpierw mecz z Bytomiem I. Niestety przegrany do 11 i do 13. Głównie, dlatego, że zespół był trochę rozkojarzony i przez to popełniał dużo błędów, ale dzięki temu zespół wie, nad czym jeszcze musi pracować i co poprawiać na treningach. Ostatni mecz z Bytomiem II. Wyniki podobne jak z Bytomiem I, tylko zwycięstwo zapisane dla naszych dziewczyn. Wygrywamy do 13 i do 11. Bardzo dobry turniej w wykonaniu naszych siatkarek. Należą się im wielkie brawa i gratulacje, a zwłaszcza Jagodzie Wiącek, która w tym dniu była wszędzie zarówno zdobywając punkty na siatce jak i grając z poświęceniem w obronie. Jagoda dzięki swojej postawie została wybrana MVP tego turnieju, co jest oczywiście zasługą całego zespołu. Turniej rewanżowy już w sobotę o godz. 9:30 w SP 29. Serdecznie zapraszamy!!! Dziewczyny walczą o dostanie się do 12-stki najlepszych zespołów na śląsku, więc doping jest im bardzo potrzebny.W zakończonych w ubiegłym tygodniu rozgrywkach siatkarskich "4" reprezentujące SP29 dziewczęta wywalczyły vicemistrzostwo

Dąbrowy Górniczej szkół podstawowych. W turnieju finałowym odniosły 2 pewne zwycięstwa z SP8 i SP3. W decydującym pojedynku po zaciętej walce

nieznacznie uległy swoim rówieśniczkom z SP12. Mimo drugiego miejsca dziewczęta awansowały do kolejnego etapu rozgrywek.

Już w kwietniu na Naszych obiektach sportowych odbędzie się turniej z udziałem 4 drużyn (2 z powiatu będzińskiego i 2 z Dąbrowy Górniczej).

Zwycięska drużyna z tego turnieju awansuje do 1/2 finału wojewódzkiego w mini siatkówce dziewcząt.


 FB_IMG_1520000343740jpg1 marca w naszej szkole obchodzony był Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Z tej okazji na holu szkolnym zaprezentowana została wystawa przygotowana na podstawie materiałów IPN przez nauczycieli historii. Przedstawia ona losy żołnierzy polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu ZSRR.


OTWARTE MISTRZOSTWA DĄBROWY GÓRNICZEJ  W PŁYWANIU

„DZIECKO I RODZIC” O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 29

 

W dniu 24 lutego na naszej pływalni odbyły się II Mistrzostwa Dąbrowy Górniczej w pływaniu „Dziecko i Rodzic”.

W zawodach brały udział dzieci ze szkół podstawowych wraz ze swoimi rodzicami - start miał charakter sztafety w której najpierw płynie dziecko, a następnie rodzic i liczy się wspólnie uzyskany czas.

W tegorocznej edycji wystartowało 16. zespoły sztafetowe czyli 32 uczestników w trzech kategoriach wiekowych:
- dzieci rocznik 2008 i młodsze (2x25m stylem dowolnym)
- dzieci rocznik 2007-2005 (2x50m stylem dowolnym)
- dzieci rocznik 2004-2002 (2x50m stylem dowolnym)

Wspaniała rodzinna atmosfera, mnóstwo emocji, zdrowa sportowa rywalizacja oraz puchary, medale i dyplomy sprawiły, że zawody były bardzo atrakcyjną sportową rodzinną imprezą.

Najlepsze rodzinne zespoły sztafetowe:
- rocznik 2008 i młodsi:

I - Miłosz Pomykała wraz z tatą Zbigniewem (0:35,51)

II – Stachowicz Maja wraz z tatą Kamilem (0:36,43)

III – Strzemińska Malwina wraz z tatą Piotrem (0:37,57)


- rocznik 2007-2005:

I - Bartosz Bieliński wraz z mamą Aleksandrą (1:05,62)

II – Maja Koćma wraz z tatą Robertem (1:06,33)

III – Martyna Greń wraz z tatą Arkadiuszem (1:09;43)


- rocznik 2004-2002:

I – Ula Głowacka wraz z tatą Pawłem (1:27;58)

 

Wszystkie wyniki poniżej na zdjęciach :)

Foto: Aleksandra Czylok-BielińskaMamy kolejny sukces !!!
Nasza reprezentacja chłopców zajęła II miejsce w Mistrzostwach Dąbrowy Górniczej szkół podstawowych w minikoszykówce.
Tym samym chłopcy awansowali do etapu regionalnego, który odbędzie się 6 marca . Gratulujemy i życzymy sukcesów !!!


18.02.2018r w Naszej Szkole rozgrywany był drugi turniej II etapu minisiatkówki Kinder+Sport w kat. ” Trójek”. MKS II w składzie: I.Kurzydło, K.Chojnacka, O. Mucha, K. Majchrowicz, po bardzo dobrej i ambitnej grze musiał uznać wyższość rywali, podobnie sytuacja wyglądała w szeregach MKS III (O. Delankiewicz, N.Gryma, G.Gwiazda, M. Wiatr), tutaj jednak było pewne zwycięstwo z KS Częstochowianka I Częstochowa. Oba zespoły kończą rywalizacje na tym etapie, natomiast do kolejnego etapu awansuje zespół MKS I w składzie: D. Ciastoń, E. Grzyb, M. Strózik, J. Wiącek. Dziewczyny wychodzą z miejsca drugiego, ponieważ musiały uznać przewagę rywala MKS Dwójka Zawiercie, z którym przegrały 2:0, ale zarówno wygrana z MKS II i UKS II Siewierz dała im 2 miejsce i awans do NAJLEPSZEJ 16-stki w województwie śląskim!!!

Również 18.02.2018r w Siemianowicach swoje mecze rozgrywała 4 klasa, w kat. „dwójek”. Jest to już II etap. Mimo ogromnych ambicji i pozostawienia serducha na boisku, tego dnia nasze zespoły musiały uznać wyższość rywali. Po jednej wygranej zanotował MKS I z zespołem LKPS II Borowno i MKS II z MKS IV.

Tabela wyników turnieju Minisiatkówki na szczeblu Województwa Śląskiego "Dwójki" Dziewcząt - Grupa 81 - II etap - I turniej 

Wyniki 18.02.pdf

turniejujpg

Turniej grupy naborowej minikoszykówki chłopców U10

z naszymi obecnymi i przyszłymi uczniami.
Za nami nasz drugi turniej którego byliśmy gospodarzami. Podczas tych rozgrywek rozegraliśmy 3 mecze. Pierwszy mecz z Jaworznem to dobra organizacja obrony i mnóstwo przechwytów jednak problem ze skutecznością naszych chłopaków co powoduje iż spotkanie kończy się niskim wynikiem bo 14-1 dla nas. Wygrywamy pierwszy mecz w historii ze starszymi o rok chłopakami brawo dla całego teamu, szczególne wyróżnienie w tym meczu dla Oliwiera Kądzieli który dał z siebie 300% a to bardzo ważne.
Drugie spotkanie to pojedynek z młodszym zespołem z Katowic który wygrywamy zdecydowanie bo 38-5. W tym meczu aż 10 na 14 chłopaków punktowało a najwięcej oczek zdobył Bartek Dziedzic aż 14!
Ostatnie spotkanie to mecz z pierwszym zespołem z Katowic gdzie musieliśmy uznać wyższość rywala który był lepiej wyszkolony i przede wszystkim lepiej przygotowany motorycznie do tego spotkania. Tanio skóry jednak nie oddaliśmy bo drugą kwartę udało się zremisować. Ten mecz to 54 do 21 dla Katowic.
Dziękuje rodzicom za zaangażowanie i kibicowanie, wszystkim 14 chłopcom za poświęcenie, każdy z was jest bardzo ważny dla całej drużyny, nie tylko Ci którzy punktują. Brawo również dla Szymona Skrzypka który jest już uczniem klasy sportowej i wspomógł drużynę !


rotatepng
Miło  nam poinformować, że w dniu dzisiejszym -16.02.2018r, nasza reprezentacja dziewcząt w składzie: Dominika Ciastoń, Jagoda Wiącek,Emilia Grzyb (uczennice klasy V b) zajęła  II miejsce w Mistrzostwach Dąbrowy  Górniczej  w badmintonie.
Dziewczyny awansowały do etapu regionalnego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Międzynarodowa wymiana kartek świątecznych . Projekt nadzorowała p. mgr Dorota Tetelewska
Kartki świąteczne Szkoły Podstawowej nr 29

Kartki uczniów z Włoch

Kartki uczniów z Hiszpanii