Uczniowie klasy 5a wraz z wychowawcą - panią Magdaleną Madej, realizowali w ubiegłym roku szkolnym projekt eTwinning „Take care of me - take care of you”. Współpracowali z Włochami, Portugalią, Francją i Ukrainą poznając zjawisko bullyingu i uczyli się jak sobie z nim radzić,

ćwicząc tym samym język angielski. Projekt został doceniony przez władze eTwinningu i zajął drugie miejsce

w Europejskim Konkursie eTwinning w kategorii 4-11 lat.

image1jpeg

Od września 2017 w naszej szkole realizowany jest projekt międzynarodowy w ramach programu Erasmus Plus. Projekt potrwa do czerwca 2019 roku i zatytułowany jest „Heart@Healthy.Life”.

Projekt dotyczy zdrowego stylu życia, nawyków żywieniowych, aktywności fizycznej i jest skierowany do całej społeczności szkolnej i lokalnej.

Naszymi partnerami są: Finlandia (koordynator projektu), Grecja, Włochy i Hiszpania.

Uczniowie naszej szkoły i szkół partnerskich wykonują różnego rodzaju zadania, których rezultaty publikowane są na blogu projektu - erasmushhlife.blogspot.com

Naszą szkołę reprezentuje maskotka, uszyta przez uczennicę klasy Va - Emilkę Kruk. Logo szkolnego projektu zaprojektowane zostało przez Pana Grzegorza Wolskiego.

W ramach współpracy międzynarodowej nasi uczniowie wyjadą na wizyty partnerskie do Włoch, Grecji i Finlandii oraz ugoszczą zagranicznych kolegów w swoich domach.

Zapraszamy do śledzenia bloga projektu.

Szkolnymi koordynatorami projektu są panie Madej, Szalska, Sankowska.